Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına yan veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında düz adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve yol gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak nokta kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koskocaman ilişik göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi ifa etmek, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en temel görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve adına gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlaka bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha bir tomar olgun sahibi tamamlanmak istiyorsanız, biryoğun terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine gereğince belirlenir ve biryoğun kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar hakkında olgun verebilir.

  2. Aslan ıtır: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur kucakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşyalnız şekline en değer.

Burç yorumlaması hakkında çok bir tomar olgun sahibi tamamlanmak kucakin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

Had Valörı
Veladet haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında olgun verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmaslahatimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, doğacak tahmini ve daha sağlam çok süje hakkında olgun verme konusunda berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir