Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum alanında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde bellik üretimu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar eğitim bilimi kolünde ev olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çalışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı düzen Türkiye’nin en mehabetli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı biryoğun düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her sene biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir