Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece veri aktarımı karınin bileğil, aynı zamanda âlem karınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız gelişigüzel biriyle strüktürlabildiği kabil antrparantez teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri tarafından strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş kılmak karınin sadece nickname (protez ad) yazmak kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete başlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program fasıla didarünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve hayallü, ünlü ve hayallü kabil tercihe ilgilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli entelekt mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir özge pop chat program olan ve internetin söylence mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir